РЕЄСТРАТУРА

Новини нашої лікарні

 

КНП “Клінічна лікарня № 4” СМР повідомляє:

 

   Лікарня працює у звичайному режимі з дотриманням вимог щодо поведінки під час повітряних тривог.

   Послуги з рентгенологічних  досліджень лікарня надає за    адресою:                                                     

   м. Суми, вул. Металургів, 38 

  Телефони для довідок: (0542) 787-315, (0542) 787-315.

Разом із тим, рекомендуємо перенести Ваш візит до лікарні до стабілізації ситуації

Ця кампанія покликана привернути увагу світової спільноти до питань запобігання усім формам насильства.
Домашнє насилля має багато облич!
 Воно може бути цілком явним і очевидним для інших — побої, крик. Але є й неочевидні прояви аб’юзу, які часто не сприймаються або не розпізнаються жертвою свого партнера.
Насильство — це не тільки про побої. Є багато інших аспектів, які часто лишаються непоміченими.
Зокрема, психологічне насилля вважається одним із найбільш поширених та небезпечних проявів, коли партнер стирає твої кордони та знищує самооцінку. Існує ще сексуальне та економічне насильство
Останнє є однією з головних причин замовчування та прийняття фізичного насилля. А починається все під егідою турботи: партнер наполягає, що потреби працювати чи навчатися немає. 
Та щойно встановлено фінансову перевагу й узгоджено роль годувальника, з’являється тотальний контроль, вимоги звітувати про всі використані кошти та приниження.
Фізичне насилля — один із найочевидніших проявів того, що це нездорові стосунки, від яких треба тікати. Та багато хто живе з ілюзіями, що це такий прояв любові або ж так живуть усі. 
Шукаючи пояснення насильству, багато жертв роками не звертаються по допомогу, що погіршує ситуацію та може мати важкі психологічні наслідки. 
Життя в постійному страху і стресі призводить до: 
 • втрати впевненості;
 • формування низької самооцінки;
 • фізичних та психологічних захворювань.
          Багато людей, які страждають від сексуального насилля вдома, можуть навіть не усвідомлювати, що є жертвами ситуації. 
Тиран може використовувати такі психологічні трюки, як почуття провини, маніпулювання почуттям боргу та обов’язку, тиск на жалість, погрози піти або зрадити тощо. 
Тому між подружжям або парою приховані форми сексуального насилля трапляються частіше, ніж можна уявити.
Якщо твій партнер зневажає тебе, маніпулює, принижує, змушує робити те, чого ти не хочеш, б’є та лає, то це очевидний прояв нездорових тиранічних стосунків. І тут не важливо, який статус і дохід має партнер. 
Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємини з однолітками, навчання. 
Тому розлучення з тираном — це не тільки спосіб відстояти себе. Це можливість дати дитині безпечне середовище і показати їй, що такі стосунки не є нормальними й не варто боятися їх припиняти. 
20 червня 2022 року Верховна рада ратифікувала “Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”, відому як “Стамбульська конвенція”.
Це рішення було прийнято у найбільш складні для України часи й на тлі повідомлень та звинувачень російських військових у сексуальному насильстві щодо жінок, дітей та чоловіків в Україні. І тому нині, під час війни це рішення є критично важливим і своєчасним, ніж будь-коли.
Тим більше в час війни органи та установи повинні докласти максимальних зусиль аби, факти домашнього насильства не замовчувалися, а постраждалі були видимі, зверталися по допомогу та отримували належний захист своїх прав. 
Відповідно до ч.13 статті 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насилля, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та на усі види правових послуг передбачені ч.2  статті 13 цього Закону.
Звернутися на гарячу лінію з протидії домашньому насиллю Ви можете абсолютно безкоштовно у будь-який час доби.
 • Національна «гаряча лінія»з протидії домашньому насильству:
  Для цього треба зателефонувати 116-123 з мобільного або 0 800 500-335 зі стаціонарного. На лінії працює 20 спеціалістів, які надають психологічні, правові та інформаційно-просвітницькі консультації. Завдяки цьому людина, яка цього потребує, може поспілкуватися з психологом чи отримати консультацію юриста у форматі 24/7;

  https://la-strada.org.ua/garyachi-liniyi?gclid=CjwKCAiAmZGrBhAnEiwAo9qHidgHU6yeT5qpXv7vRfDrNlbms1he21JFuFIm-9R9fO10A0ixYRr3UBoCdOsQAvD_BwE

 • 1547 звертаються з  питань звернень та повідомлень про/або від осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або про загрозу вчинення такого насильства; https://ukc.gov.ua/
 • Номер національної поліції 102 – під час виклику поліції вказуйте, щоб приїхав підрозділ «ПОЛІНА» https://www.npu.gov.ua/kontakti
 • Національна дитяча “гаряча” лінія: 0 800 500 225(зі стаціонарних телефонів); 116-111(з мобільних телефонів);
 • Для отримання безоплатної правової допомоги можна звертатися на безкоштовний номер системи БПД 0 800 213 103  https://legalaid.gov.ua/

Найпоширеніші питання про вакцинацію та відповіді на них від медичних експертів на Національному порталі з імунізації

В Україні створено інформаційний портал з імунізації https://vaccine.org.ua/для усіх хто шукає інформацію про вакцини та щеплення.

Інформація буде корисна як для медиків, студентів, фармацевтів, так і для батьків, які шукають доступну та зрозумілу інформацію про щеплення, допомогу в плануванні вакцинації.

На порталі розміщено:

✅ понад 250 відповідей про щеплення та вакцини;

✅ регуляторні нормативні документи;

✅ статистика вакцинації;

✅ юридичні аспекти вакцинації;

✅наукові статті та результати досліджень у галузі імунопрофілактики;

✅ календар вакцинації;

✅ сценарії уроків, шкільних та позакласних заходів на тему щеплень для педагогів та вихователів;

✅ найбличжі пункти вакцинації.

Медики та науковці можуть долучатись до команди експертів порталу, публікувати свої статті, відповідати на запитання читачів.

Довідка: Національний портал з імунізації створений в рамках проекту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією «Пакт» у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.

13 листопада 2023 року вперше відзначається Міжнародний день фізичної та реабілітаційної медицини у всьому світі

💫 Основна ціль Міжнародного дня фізичної та реабілітаційної медицини:
🌱Підвищення поінформованості суспільства про вплив фізичної та реабілітаційної медицини з метою покращення фізичного, емоційного та соціального становища людей, які постраждали внаслідок травми, хвороби або інвалідності.
💫Аміністрація КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР інформує, що на базі лікарні працює реабілітаційне відділення, що надає допомогу як у стаціонарних, так і амбулаторних умовах.
💫 Робота даного відділення є нагальною потребою в умовах, що склалися в нашій країні.
💫 Майже за рік роботи реабілітаційного відділення фахівцями мультидисциплінарної команди було надано кваліфіковану допомогу пацієнтам, які пережили травми, операції, хірургічні втручання та мали фунціональні обмеження.
💫 Різноманітні поранення, ампутації – реалії сьогодення, що потребують комплексного підходу, коли лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші фахівці працюють як єдине ціле та надають кваліфіковану допомогу військовослужбовцям.
💫 Новітнє обладнання реабілітаційного відділення в комплексі використання передових методів дозволяє фахівцям надавати ефективну допомогу з урахуванням функціональних можливостей кожного пацієнта.
💫 У відділенні надає допомогу мультидисциплінарна реабілітаційна команда на чолі з лікарем ФРМ, що встановлює реабілітаційний діагноз та складає індивідуальний план проведення фізичної реабілітації, з урахуванням всіх потреб пацієнта та його можливостей.
💫 До складу мультидисциплінарної команди входять: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, лікарі-невропатологи, лікар-психотерапевт, лікар-ортопед-травматолог, фізичні терапевти, ерготерапевти та їх асистенти, сестри медичні з реабілітації, психолог, терапевт мови та мовлення.
💫 Фахівці відділення постійно вдосконалюють свої професійні знання та навички, приймають участь у міжнародних конференціях, тренінгах, симпозіумах, сертифікованих курсах, конгресах та є членами всеукраїнських об’єднань та асоціацій.
📍Чекаємо на Вас за адресою:
Стаціонарне відділення: м. Суми, вул.Металургів, 38.
⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів: Понеділок- П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +38(096)-774-67-80
Реабілітація в амбулаторних умовах: м. Суми, вул. Хворостянка, 3
6-й поверх,
⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів: Понеділок- П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +8 (0542) 787-315
💫 Фахівець діагностує та лікує захворювання шлунку, кишківника, печінки, жовчовивідних шляхів, а також підшлункової залози та стравоходу.
💫 Лікар займається лікуванням таких захворювань, як:
☑️Езофагіти, рефлюкси, грижі стравоходу;
☑️Виразки, ерозії шлунку та 12-ти палої кишки;
☑️Гастрити;
☑️ Гастродуоденіти;
☑️ Функціональні розлади шлунку та кишечника;
☑️ Лактозна недостатність;
☑️ Хвороба Крона;
☑️ Неспецифічний виразковий коліт;
☑️ Синдром подразненого кишечника;
☑️ Коліти;
☑️ Дисбактеріоз;
☑️ Гепатит та цироз;
☑️ Холецистит та хвороби жовчовивідних шляхів;
☑️ Жовчнокам’яна хвороба;
☑️ Панкреатит та інші захворювання підшлункової залози;
☑️ Доброякісні та злоякісні пухлини органів травної системи.
💫 Прийом пацієнтів відбувається за електронним направленням від сімейного лікаря чи іншого спеціаліста, за попереднім записом в реєстратурі.
✅ Краще не зволікати з візитом до спеціаліста, навіть якщо здається, що симптоми, які турбують, незначні та незабаром зникнуть.
✅ За умови ранньої діагностики багато захворювань можливо вилікувати значно швидше.

📍Чекаємо Вас за адресою:

🏥Поліклінічне відділення № 1
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3

Режим роботи: з 08:00 до 16:00

☎️Реєстратура:
+8(0542) – 787-315

На базі КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР спеціалісти надають комплексні та якісні послуги ультразвукових досліджень організму

💫 Дослідження проводяться досвідченними лікарями з ультразвукової діагностики
на сучасному обладнанні, що гарантує високу точність результатів.
💫 УЗД у багатьох випадках є одним з найбільш пріоритетних методів діагностики патології внутрішніх органів і м’яких тканин завдяки безпеці та швидкому виконанню досліджень.
💫 УЗ-діагностика дозволяє виявити навіть незначні патологічні зміни в тканинах органів, тому дослідження проводиться не тільки для встановлення, або підтвердження діагнозу, але й з метою профілактики захворювання.
💫 Основні види ультразвукових досліджень, що надають наші фахівці:
✅ Ехокардіографія;
✅ УЗД щитоподібної залози;
✅ УЗД органів черевної порожнини (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, позачеревний простір);
✅ УЗД нирок, наднирників;
✅ УЗД сечовивідної системи;
✅ УЗД м’яких тканин;
✅ УЗД суглобів (колінного, плечового);
✅ УЗД передміхурової залози;
✅ УЗД молочних залоз;
✅ УЗД грудних залоз у чоловіків;
✅ УЗД серця;
✅ УЗД слинних залоз.
💫 Прийом пацієнтів відбувається за електронним направленням від сімейного лікаря чи іншого спецаліста, за попереднім записом в реєстратурі.
🏥 Поліклінічне відділення № 1
м. Суми, Хворостянка, 3
5-й поверх,
кабінет № 502
⏰ Режим роботи:
з 14:00 до 16:30
кабінет № 506
⏰ Режим роботи:
з 08:00 до 16:00
🏥 Терапевтичне відідлення
м. Суми, вул. Металургів, 38
I-й поверх,⏰ Режим роботи:
з 08:00 до 13:20 – прийом пацієнтів зі стаціонару
13:20 до 15:20 – прийом пацієнтів за електронним направленням

☎️ Реєстратура:
+8 (0542)-787-315

Інфекційне відділення КНП «Клінічна лікарня №4» СМР надає допомогу пацієнтам з підтвердженим діагнозом COVID-19

💫 З настанням холодів збільшилась кількість випадків на ГРВІ, коронавірусну інфекцію, пневмонії.
💫 Інфекційне відділення КНП «Клінічної лікарні №4» СМР надає допомогу пацієнтам з підтвердженим діагнозом COVID-19, або з підозрою на дане захворювання, пацієнтам хвороба яких ускладнилась пневмонією, або має затяжний перебіг.
💫 Відділення оснащене окремими боксованими палатами, централізованим киснем, кисневими концентраторами, мобільним рентген апаратом та усіма необхідними лікарськими препаратами.
💫За необхідності можлива консультація суміжних спеціалістів: ендокринолог, невролог, терапевт, лор, хірург та ін.
💫 Для госпіталізації необхідно електронне направлення, що може дати сімейний лікар, або лікар вузької спеціальності.
 

 

 

📍Інфекційне відділення
м. Суми, вул. Металургів, 38

⏰ Режим роботи:
Цілодобово, без вихідних

☎️ +38 (098)-107-50-48
☎️ +38 (066)-747-70-19
☎️ +8(0542)-227-163

 

 

 

 

Фахівці з реабілітації поліклінічного відділення № 1 КНП «Клінічна лікарня № 4» Сумської міської ради надають послуги медичної реабілітації хворим з ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи в амбулаторних умовах

💫 З метою покращення якісної медичної допомоги, комфорту пацієнтів, спеціалісти у своїй роботі використовують надсучасне реабілітаційне та фізіотерапевтичте медичне обладнання.

💫 Лазеротерапія є одним із методів фізіотерапії, який застосовується у лікуванні, реабілітації та профілактиці багатьох захворювань у реабілітаційному відділенні.

💫 Лазерну терапію фахівці відділення здійснюють за допомогою Апарату для низькоінтенсивної лазерної терапії Endolaser 120, який сприяє:

✅Активації обміну речовин у клітинах та підвищення їх функціональної діяльності;
✅Регенерації пошкоджених тканин;
✅Протизапальної дії;
✅️Покращення мікроциркуляції, що у свою чергу це прискорює притік корисних речовин до тканин;
✅Знеболення;
✅Активації імунної відповіді.

Показання до застосування лазерної терапії:

✅Відкриті рани
✅Хронічні виразки, пролежні
✅Артрит/артроз
✅Тригерні точки/лазерна акупунктура
ушкодження м’яких тканин (розрив м’язів, зв’язок, гематоми)
✅Тендинопатія
✅Знеболювання
✅Тунельний синдром

💫 Ще одним із високоефективних, неінвазивних методів реабілітації пацієнтів у відділенні є ударно-хвильова терапія, що є альтернативою хірургічних втручань та блокадам, дає швидке купірування больового синдрому без застосовуння медикаментів.

💫Принцип дії ударно-хвильової терапії полягає у здатності звукових хвиль проникати вглиб тканин та надавати знеболювальний та протизапальний ефект, сприяє процесам загоєння та відновлення пошкоджених тканин.

💫 Показання:

✅Деформуючий остеоартроз суглобів;
✅П’яткова шпора;
✅Реабілітація після спортивних травм;
✅Реабілітація після переломів;
✅Остеохондроз хребта;
✅Грижа міжхребцевих дисків;
✅Плоскостопість;
✅Реабілітація після ендопротезування суглобу;
✅Запалення суглобових структур і сухожиль;
✅Синдром діабетичної стопи;
✅Опіки та трофічні виразки.

💫На базі відділення спеціалісти також проводять пресотерапію.

💫Пресотерапія є вакуумною процедурою, яка спрямована на усунення застою лімфи на різних ділянках лімфатичної системи.

💫Здійснюється процедура за допомогою апарату Green press 5 ефективно дренирується міжклітинний простір, підвищується активність на клітинному рівні, поліпшується якість кровотоку і прохідність судин, підвищується м’язовий тонус.

💫Показання до застосування пресотерапії:

✅Боротьби з целюлітом;
✅Комплексного зниження ваги і корекції контурів фігури;
✅Загальнооздоровчих процедур;
✅Профілактики набряклості при варикозі;
✅Усунення застійних процесів.

💫 У залі лікувальної фізкультури реабілітаційного відділення проводять тренування на біговій доріжці.

💫Вона призначена для реабілітації пацієнтів після операцій і травм, а також літніх людей.

💫Тренування на біговій доріжці сприяє:

✅Швидко спалюються калорії;
✅Прискорюється обмін речовин;
✅Зміцнюється серце і судини;
✅Профілактичний ефект від серцевих хвороб;
✅Підвищується тонус м’язів;
✅Якість тіла стає вище;
✅Розвивається витривалість і функціональні можливості організму;
✅Зміцнюються стінки судин;
✅Знижується рівень холестерину в крові;
✅Активізується кровообіг;
✅Приходить в норму артеріальний тиск;
✅Поліпшується стан кісткової тканини;
✅Щільність кісток стає вище;
✅Підвищується імунітет;
✅Здійснюється оздоровлення організму;
✅Поліпшується настрій.

💫 Фахівці з реабілітації здійснюють лікування різних захворювань методом електротерапії струмами низької частоти за допомогою Апарату «Радіус-01», який поєднує в собі наступні функції:

✅Імпульсна електротерапія (діадинамотерапія);
✅Гальванізація;
✅Електрофорез;
✅Електростимуляція.

💫Показання до електротерапії:

✅Захворювання нервової системи, що протікають із больовим синдромом;
✅Неврологічні прояви остеохондрозу хребта;
✅Захворювання суглобів;
✅Захворювання, що вимагають електростимуляції внутрішніх органів;
✅Захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки;
✅Захворювання жовчовивідних шляхів;
✅Захворювання кишечника;
✅Захворювання легень;
✅Захворювання нирок;
✅Фантомний біль.

У спортивній медицині:

✅Забиття, розтягування, міозити, міальгії;
✅Стресові стани та невротичні реакції, перевтома;
✅Електростимуляція м’язів та ін.

💫Магнітотерапія є одним із альтернативних (не медикаментозних) методів лікування у реабілітаційному відділенні, суть якого полягає у застосуванні контрольованого магнітного поля для полегшення болю, зменшення запального процесу, посилення заживлення тканин.

💫 За допомогою Апарату імпульсної низькочастотної магнітотерапії АЛІМП-1
надається терапевтичний вплив на організм людини імпульсним рухомим магнітним полем, яке сприяє посиленню гальмівних процесів в центральній нервовій системі (покращує загальний стан, сон, зменшує дратівливість), покращує кровопостачання до тканин організму, прискорює репаративну регенерацію і загоєння ран.

💫 Терміни лікування скорочуються майже вдвічі в порівнянні з медикаментозним методом лікування.

💫Показання для застосування магнітотерапії:

✅Захворювання суглобів і хребта (деформуючий артроз тазостегнового суглоба, паріартроз плечового суглоба, остеохондроз хребта);
✅Захворювання серцево-судинної системи (гіпертонія (первинна, ниркова), судинні захворювання кінцівок (облітеруючий ендартеріїт і облітеруючий атеросклероз судин кінцівок));
✅Захворювання жіночих статевих органів (запальні захворювання (в тому числі сальпінгоофорит в поєднанні з ендоміометритом, кольпітом тощо), захворюваннями, обумовленими гіпофункцією яєчників, запальні ускладнення після оперативного розродження (кесарів розтин), ускладнення перебігу післяпологового періоду);
✅Неврологічні захворювання (захворювання периферичної нервової системи, судинні захворювання головного мозку (при поєднанні минущих порушень мозкового кровообігу з хронічною ішемічною хворобою серця).

💫Прийом пацієнтів відбувається за електронним направленням.

  📍Реабілітація в амбулаторних умовах надається за адресою:

    м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3, VI            поверх.

⏰Режим роботи:
Понеділок-П’ятниця, з 08:00 до 16:00
☎️ +8(0542)-787-315

У поліклінічному відділенні КНП «Клінічна лікарня № 4» Сумської міської ради здійснює прийом лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії, член асоціації кардіологів України, зі стажем роботи за фахом 22 роки – Олексій Борисович Фадєєв

💫 Спеціліст займається лікуванням та профілактикою таких хвороб:
❤️Ішемічна хвороба серця;
❤️Артеріальна гіпертензія;
❤️Кардіоміопатія;
❤️Міокардит;
❤️Перикардит;
❤️Ендокардит;
❤️Вади серця;
❤️Порушення серцевого ритму та провідності.
💫 Лікар у своїй роботі користується сучасним методами візуалізації та діагностики кардіологічних захворювань для забезпечення високого рівня інформативності та точності обстежень:
✅ Електрокардіографія (ЕКГ);
✅ Ехокардіографія (УЗД серця);
✅ Велоергометрія;
✅ Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ);
✅ Холтер-ЕКГ (запис ЕКГ протягом 24 годин і більше).
💫 Симптоми при яких необхідно звернутись до лікаря-кардіолога:
❤️Прискорений або дуже рідкий пульс. Прискорений пульс — понад 100 ударів на хвилину, рідкий пульс — менше 50-60 ударів, дуже рідкий — менше 40 ударів;
❤️Будь-який біль у грудній клітці, незалежно від характеру чи локалізації;
❤️Фізична слабкість, задишка, підвищена стомлюваність, порушення сну;
❤️Підвищення артеріального тиску вище 140/90 мм рт. ст.;
❤️Падіння артеріального тиску нижче 90/60 мм рт. ст.;
❤️Втрата свідомості;
❤️Набряк ніг.
💫Прийом пацієнтів відбувається за електронним направленням.
💫Важливо розуміти, що будь-які симптоми збоїв у серцево-судинній діяльності можуть бути дуже небезпечними для здоров’я, а в деяких випадках і для життя людини.
💫 Тому вже за перших ознак захворювання потрібно негайно звертатися до лікаря-кардіолога.
💫 Ми бажаємо Вам ніколи не хворіти і звертатися до лікарів лише з метою профілактики!
📍Чекаємо Вас за адресою:
Поліклінічне відділення № 1
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3
5-й поверх
 

 

⏰ Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:00 по 16:12
Обідня перерва: з 12:00 по 12:30
☎️ Реєстратура:
(0542)-787-315
+38(068)-944-62-11

Щорічно, у другу суботу жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній День паліативної та хоспісної допомоги

💫 Цілі Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги полягають у:
✅ підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему;
✅ підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, що мають невиліковні захворювання та членів їх сімей;
✅ сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати і розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі.
💫Надання паліативної медичної допомоги – це підхід, спрямований на поліпшення якості життя пацієнтів і їх сімей, які стикаються з проблемами в зв’язку з небезпечними для життя захворюваннями.
💫 Адміністрація КПН “Клінічна лікарня N4” СМР інформує, що на базі лікарні працює повноцінне хоспісне відділення, що має належні умови для надання пацієнтам паліативної допомоги.
💫 У відділенні працюють лікарі, які пройшли спеціальну підготовку. Надається виїзна паліативна допомога.
💫 До складу бригади входять:
✅ лікар-невропатолог,
✅ лікар-терапевт,
✅ лікар-хірург,
✅ лікар-психотерапевт.
💫 Паліативна допомога надається безкоштовно.
💫 Госпіталізація відбувається за електронним направленням від сімейного лікаря.
💫 Колектив відділення забезпечить надання кваліфікованої медичної допомоги.

📍Чекаємо Вас за адресою:
Хоспісне відділення
м. Суми, вул. Металургів, 38

⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:0016.00
☎️ +38 (066)-747-86-99
☎️ +38 (098)-107-46-94

Сказ: що варто знати

💫 Сказ являється однією з найбільш небезпечних інфекційних хвороб у багатьох регіонах світу, та є актуальною у великій кількості країн.
💫Сказ є гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, яке вражає центральну нервову систему.
💫При відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя.
💫 Збудник сказу – специфічний вірус, що міститься в слині хворої тварини. При укусі разом зі слиною вірус потрапляє в рану. Дуже небезпечне потрапляння слини хворої тварини на слизові оболонки очей, рота, носа, а також на шкіру, де можуть бути невидимі простим оком ушкодження.
💫 Найчастіше хворіють дикі тварини – вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Від них, при укусі, заражаються домашні тварини і люди.
💫 Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і кішки. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної і від диких тварин.
💫 За останні роки найчастішим джерелом поширення хвороби стали лисиці.
💫 СИМПТОМИ СКАЗУ У ТВАРИН:
Початкова стадія (триває до п’яти днів):
✅ наявні сліди від укусів;
✅ гризуть місце укусу;
✅ ласкаві, примхливі, насторожені одночасно;
✅слабкий апетит;
✅ їдять неїстівне;
✅ слинотеча;
✅ блювота.
Збуджена стадія (2–3 дні):
✅ агресивні;
✅ збуджені;
✅ нападають;
✅ намагаються утекти;
✅ гризуть землю;
✅ їдять неїстівне;
✅ конвульсії;
✅ блювота;
✅ параліч;
✅ косоокість.
Паралітична стадія (2–4 дні):
✅ виснаження;
✅ повний параліч;
✅ смерть.
💫 ОСНОВНІ ОЗНАКИ СКАЗУ У ЛЮДИНИ:
✅Продромальна. Середня тривалість – 1–3 доби. Спостерігається субфебрильна температура тіла (до 37,3 °С). У людини порушується сон, він неспокійний, пригнічений. Місце укусу болить.
✅ Стадія розпалу. Середня тривалість – 1–4 доби. Цей період характеризується надмірною чутливістю до подразнень органів чуття – пацієнт активно реагує на світло, звук, тепло, рух повітря. Через це у нього починаються судоми. Виявляється гідрофобія. Активно виділяється слина. Людина поводиться вкрай агресивно.
✅ Паралічі. Через порушення роботи виличних м’язів із їхніх подальшим паралічем відвисає щелепа. Водночас хворий намагається їсти неїстівні предмети. Відбувається розпад особистості. Людина гине від паралічу дихальних м’язів.
💫 Хвороба триває від 5–8 до 10–12 діб.
💫 Інкубаційний період у тварин триває близько 10–15 діб, у людини – 20–60 діб, у деяких випадках – до 1 року.
💫 Весь цей час тварина здатна заразити оточуючих при комбінації 2 умов:
✅ вірус міститься в слині;
✅ слина потрапила на ушкоджену шкіру або слизову оболонку іншої людини або тварини.
💫 Повітряно-крапельним шляхом заразитися цим вірусом не можна. Його передача від людини до людини теоретично можлива, але на практиці таких випадків зареєстровано не було.
💫 ПРОТОКОЛ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ЗА РЕКОМЕНДАЦІЯМИ МОЗ УКРАЇНИ:
✅ Промити рану або місце контакту зі слиною під проточною водою з милом протягом 15 хвилин. Це потрібно, щоб максимально змити вірус, якщо він все ж таки потрапив в організм. Обробити краї  рани антисептиком.
✅Якщо тварина, яка вкусила постраждалого, домашня, потрібно викликати поліцію і скласти адмінпротокол, де будуть вказані всі дані хазяїна і тварини. Їх потрібно передати в травмпункт, щоб встановити за твариною спостереження.
✅ Звернутися в травмпункт і обов’язково розпочати вакцинацію. Навіть якщо вкусила домашня тварина,  вакцинацію слід робити. Якщо тварина залишається здоровою на 10-й день і ветеринар це підтверджує, лікар може прийняти рішення про припинення курсу вакцинації.
💫 Потрібно звернутися по допомогу якнайшвидше – і немає значення, куди саме вкусила тварина.
💫 Найпростіший захист – уникнення контакту з інфікованими тваринами. Не чіпайте їх і, за можливості, уникайте зон, де вони можуть мешкати. Адже, наприклад, зграї диких собак можуть захищати свою територію і напасти першими.
У таких випадках, на жаль, слідкувати за станом здоров’я тварини неможливо. Як і визначити, чи вона інфікована вірусом сказу.
💫 Також варто навчити дітей не чіпати безпритульних тварин – навіть, якщо це котик, якого всі знають у вашому дворі.
💫 Якщо маєте домашніх улюбленців, обов’язково вакцинуйте їх за графіком щеплень.
💫Збережіть своє життя та життя своїх рідних і не нехтуйте вакцинацією домашніх улюбленців!

У поліклінічному відділені № 1 КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР веде прийом висококваліфікований спеціаліст, лікар-ортопед-травматолог – Ігор В’ячеславович Сухицький

💫 Основними напрямками діяльності лікаря є надання ортопедичної допомоги дорослому населенню.
💫Лікар-ортопед-травматолог виявляє та лікує різні патології хребетного стовпа, кісток, кінцівок та всього ОРА:
✅ травми;
✅ хронічні хвороби;
✅ уроджених вад розвитку;
✅ порушення постави та наслідки у вигляді викривлень хребетного стовпа, протрузій, міжхребцевих гриж;
✅кіста Бейкера;
✅остеохондроз;
✅ травматичні ушкодження у вигляді вивихів, розтягувань;
✅ артроз;
✅ епікондиліт;
✅ ахілодинію;
✅ ентезопатії;
✅ неврома Мортона;
✅ п’яткова шпора;
✅ бурсити;
✅ тендінопатії;
✅ плечолопатковий періартрит;
✅ плоскостопість.
💫 На основі отриманих результатів ставиться діагноз і планується подальше лікування з наступним вибором відповідного методу.
💫Прийом пацієнтів відбувається за електронним направленням від сімейного лікаря.
💫У більшості випадків своєчасне звернення до ортопеда допомагає ефективно та швидко обійтися консервативними методами, затягування лікування веде до хронічних патологій, які лікуються складніше.

 

📍Чекаємо Вас за адресою:

м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3; 5-й поверх

 

   

🕗Режим роботи:
      З 08:00 до 16:00
      Реєстратура:
     ☎️ (0542)-787-315

Поради Сахно Алли Григорівни, психолога реабілітаційного відділення КНП «Клінічна лікарня №4» СМР як зберегти своє ментальне здоров’я в умовах сьогодення:

💫Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров’я.
Його мета – привернути увагу кожної людини на важливість свого психічного здоров’я.

💫Поради Сахно Алли Григорівни, психолога реабілітаційного відділення КНП « Клінічна лікарня № 4» СМР як зберегти своє ментальне здоров’я в умовах сьогодення:

💫Ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини.
Воно є важливим аспектом реалізації цілей, задовільного фізичного стану та гарного самопочуття.
Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних, економічних.
З початком повномасштабного вторгнення значно зросла потреба людей у піклуванні про ментальне здоров’я та розумінні як подбати про свій внутрішній стан. Важливим в цьому контексті є розуміння своїх потреб та можливостей, необхідно навчитися розуміти їх та визначати, що для нас є важливим.

💫Під час особистих переживань та високого рівня тривожності, які характерезуються напругою, занепокоєнням, нервозністю, та можуть виникати як емоційна реакція на стрес, досить результативною в умовах самодопомоги є техніка «Час для переживань»:

📍Визначте конкретний час у кожному дні, коли Ви вільні та можете приділити 15-20 хвилин своїм тривожним переживанням. Саме в цей час Ви маєте приділити усю увагу та власні ресурси винятковим переживанням.

📍Відтерміновуйте переживання щоразу коли Ви помічаєте, переживання приходять до Вас «не за графіком». Скажіть собі – «Стоп! Це просто думки. Я матиму можливість подумати про це у спеціально відведений час».

💫Якщо Ви відчуваєте порушення психологічного добробуту у нагоді стануть наступні рекомендації:

📍Повноцінний відпочинок (режим сну-наше тіло краще твідновлюється і акумулює енергію на наступний день;)

📍Бадьорі ранки (наше тіло обожнює ритуали: чашка зеленого чаю замість кави, тонізуючий душ, фізичні вправи, прогулянки, йога тощо);

📍Їжа – головне джерело для організму (для підтримування сил основний нахил краще зробити на збалансованому, різноманітному раціоні);

📍Заняття творчістю (у процесі творчості задіюють інші частини мозку – допомагають переключати увагу, відволікають від буденності);

📍Позбутися зайвого (відсіюйте усе те, що Вас гальмує та не дає рухатися вперед.

💫Важливо відслідковувати власне самопочуття, не очікувати критичної ситуації.
Щоб подбати про свій емоційний стан, отримати кваліфіковану допомогу, звертайтеся до спеціаліста, не зволікайте!

Чим швидше почнете шукати рішення, тим швидше повернете собі комфортне самопочуття і вищу якість життя.

У поліклінічному відділенні № 1 КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР здійснює прийом Юрій Олексійович Тихонов, лікар-хірург, з досвідом роботи за фахом 30 років

💫Спеціаліст надає амбулаторну та малоінвазивну хірургічну допомогу дорослому населенню.
💫 Лікар проводить хірургічне лікування за протоколами сучасної медицини, призначає ефективні і безпечні препарати, аби пришвидшити одужання пацієнта.
💫 Під час консультації хірург проведе огляд, встановить діагноз і визначить, чи потрібне хірургічне втручання.
💫 Високий професіонлізм лікаря та сучасний рівень оснащення лікарні дозволяє проводити велику кількість операцій під місцевою анастезією та без госпіталізації пацієта в стаціонар.
💫 Завдяки використанню малоінвазивних методик багато хірургічних втручань і маніпуляції можуть бути виконані безпосередньо в день звернення без госпіталізації.
💫 Медичні операції та процедури, що проводяться амбулаторно:
✅ Антисептична обробка та перев’язка ран;
✅ Лікування опіків та обморожень;
✅ Проведення біопсії;
✅ Блокада при больовому синдромі;
✅ Проведення пункції;
✅ Малі хірургічні операції (видалення видалення кандилом, ліпом і т.д.);
✅ Лікування гематом, фібром, атером, флегмон;
✅ Лікування фурункульозів та гнійних абсцесів;
✅ Лікування панарициїв;
✅ Комплексне лікування захворювань;
✅ Видалення пухлин м’яких тканин, сухожильних гангліїв, сторонніх тіл;
✅ Оперативне лікування врослого нігтя;
✅ Швидка допомога при виникненні зовнішніх кровотеч;
✅ Електрокауголяція доброякісних утворень;
✅ Геморой, парапроктит;
✅ Гнійні захворювання шкіри та підшкірної клітковини (флегмона, абсцес, фурункул).
💫Прийом пацієнтів відбувається як за електронним направленням від сімейного лікаря, так і в порядку “живої черги”.
💫 Якщо Ви потребуєте хірургічної допомоги – звертайтеся до нашого спеціаліста, який надасть Вам якісне лікування!

 

 
📍Чекаємо Вас за адресою:
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3;
5-й поверх

⏰ Режим роботи:
    08:00-09:00 – Прийом в порядку «живої черги»
    09:00-14:00 – Прийом по електронному запису
    14:00-16:00 – Прийом в порядку “живої черги”
☎️ Реєстратура:
     (0542)-787-315

На базі КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР проводяться діагностичні гастроінтестинальні дослідження (езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія), лікар-ендоскопіст, член асоціації ендоскопістів України, зі стажем роботи за фахом 19 років – Наталія Іванівна Глазунова

 
💫 Високий професіоналізм лікаря та сучасне медичне обладнання дозволяє діагностувати різні патологіі та попередити розвиток серйозних захворювань.
💫 ГАСТРОСКОПІЯ (езофагогастродуоденоскопія)
дозволяє лікарю побачити таку патологію:
✅ запалення слизової оболонки органів;
✅ ерозії;
✅ різного типу деформації;
✅ кровотечі в стравоході;
✅ новоутворення органів.
💫 Основними показниками до обстеження методом гастроскопії є:
✅ болі в органах ШКТ;
✅ гастрит;
✅ виразка;
✅ підозра на онкологію.
💫Езофагогастродуоденоскопія має
багато плюсів:
✅ результат обстеження видається хворому одразу після процедури;
✅ взяття зразків тканин на аналіз (біопсію);
✅ обстеження на наявність різного типу бактерій (хелікобактер);
✅ проведення лікувальних маніпуляцій (висічення поліпів, припалювання ерозій, омивання ерозій та виразок ліками і так далі).
💫 Покази для проведення КОЛОНОСКОПІЇ:
✅ скринінгові обстеження здорової популяції з урахуванням чинників ризику;
✅ шлунково-кишкова кровотеча (наявність крові у стільці або мелена, після виключення джерела у верхніх відділах ШКТ, позитивний результат аналізу калу на приховану кров, залізодефіцитна анемія невідомого походження);
✅ зміна ритму дефекацій;
✅ хронічний коліт (верифікація діагнозу, визначення ступеня прогресування);
✅ клінічно значуща діарея невідомої етіології;
✅ підозра на наявність органічного утворення на основі результату рентгенологічного дослідження кишківника.
💫 Діагностика проводиться безоплатно за електронним направлення від сімейного лікаря.
💫 Прийом пацієнтів відбувається в порядку «живої черги».
💫 Якщо Ви хоче пройти дослідження самостійно, не маючи рекомендацій від лікаря, Ви можете зробити це за власні кошти та оплатити обстеження офіційно в лікарні. (Обстеження проводиться натщесерце, при собі мати рушник).
💫 Рання діагностика, за допомогою нашого суперсучасного і безпечного для Вашого здоров’я обладнання, дозволить виявити проблеми, що усуваються своєчасним лікуванням.
 
📍Чекаємо Вас за адресою:
м. Суми, вул. Металургів, 38
Неврологічний корпус, II поверх, кабінет 202

 

 
   Графік прийому лікаря-ендоскопіста на    жовтень 2023 року:
   07.10; 14.10; 21.10; 28.10 з 08:00 до 12:00
   18.10; 25.10 з 09:30 до 11:30
   ☎️ +38 (050)-55-77-927

У реабілітаційному відділенні КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР працють кваліфіковані спеціалісти, які в своїй роботі використовують сучасне медичне обладнання

💫Фахівці з реабілітації використовують спеціальний АПАРАТ ДЛЯ РЕАБІЛІТАЦІЇ РУКИ у пацієнтів з дисфункцією кисті, який поєднує в собі гнучкі технології робототехніки та неврологію для забезпечення щоденного реабілітаційного лікування.
💫Апарат реабілітації руки поєднує активні і пасивні тренування, охоплює всі етапи реабілітації рук, допомагає пацієнтам тренувати і відновлювати рухові функції рук за допомогою серії пасивних і активних вправ, для відновлення здатності до опору.
💫 Покази до використання апарату:
✅ після травм верхніх кінцівок;
✅після ортопедичних операцій;
✅ при посттравматичній нейропатії;
✅ після інсульту при геміплегії;
✅ опіки кисті.
💫 Також у відділенні фахівці з реабілітації використовують ТРАКЦІЙНУ ТЕРАПІЮ, що є альтернативою мануальній терапії.
💫 Тракційна терапія – це один із методів відновлення та профілактики захворювань хребта, ефективність якого забезпечується витягуванням (тракцією) хребта за рахунок збільшення відстані між хребцями, долається м’язовий спазм, усувається зміщення хребців та деформація хребетного стовпа.
💫Покази до використання апарату:
✅ Дегенеративно дистрофічні захворювання хребта (остеохондроз, спондилоартроз, дорсопатії);
✅ Грижі та протрузії міжхребцевих дисків та / без корінцевої симптоматики після закінчення гострого періоду;
✅ Головні болі церквікогенного походження;
✅ Напруження та дискомфорт в шиї, попереку;
✅ М’язові болі біля хребта.
💫 Ще одним із високоефективних, неінвазивних методів реабілітації пацієнтів у відділенні є УДАРНО-ХВИЛЬОВА ТЕРАПІЯ, що є альтернативою хірургічних втручань та блокадам, дає швидке купірування больового синдрому без застосовуння медикаментів.
💫 Принцип дії ударно-хвильової терапії полягає у здатності звукових хвиль проникати вглиб тканин та надавати знеболювальний та протизапальний ефект, сприяє процесам загоєння та відновлення пошкоджених тканин.
💫 Покази:
✅ Деформуючий остеоартроз суглобів;
✅ П’яткова шпора;
✅ Реабілітація після спортивних травм;
✅ Реабілітація після переломів;
✅ Остеохондроз хребта;
✅ Грижа міжхребцевих дисків;
✅ Плоскостопість;
✅ Реабілітація після ендопротезування суглобу;
✅ Запалення суглобових структур і сухожиль;
✅Синдром діабетичної стопи;
✅ Опіки і трофічні виразки;
💫 Прийом пацієнтів на стаціонарне лікування відбувається за електронним направленням від лікаря-невролога.
💫 Індивідуальний підхід до кожного пацієнта, досвід в лікуванні, сучасна медична база, комплексний сервіс — все це чекає на Вас у нашому відділенні!
Стаціонарне відділення:
м. Суми, вул.Металургів,38.
⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів: Понеділок- П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +38(096)-774-67-80

 

Реабілітація в амбулаторних умовах надається за адресою:
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3, VI поверх.
⏰Режим роботи:
Понеділок-П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +8(0542)-787-315

 

У поліклінічному відділені № 1 КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР веде прийом висококваліфікований спеціаліст, лікар-отоларинголог першої категорії, яка має понад 20 років стажу роботи за фахом - Олена Станіславівна Уразовська

💫 Основними напрямками діяльності лікаря є надання отоларингологічної допомоги дорослому населенню.
💫Лікар-отоларинголог лікує такі хвороби:
✅отит;
✅втрата слуху;
✅ларингіт;
✅фарингіт;
✅ГРВІ;
✅риніт;
✅синусит;
✅гайморит;
✅тонзиліт;
✅патології голосових зв’язок.
💫ЛОР-процедури, що проводить лікар є важливою складовою комплексного лікування гострих та хронічних отоларингологічних захворювань:
✅Пункції гайморових порожнин
✅Санація порожнини носа
✅Промивання лакун мигдаликів
✅Санація зовнішнього та середнього вуха
✅Введення лікарських препаратів в ЛОР органи.

 📍Чекаємо Вас за адресою:

  м. Суми, вул. Хворостянка  (Праці), 3

   5-й поверх

  🕗Режим роботи:

 • 08:00-09:00 – ЛОР-процедури
 • 09:00-13:00 – прийом по електронному запису
 • 13:30-15:30 – прийом в порядку “живої черги”

  Реєстратура: ☎️ (0542)-787-315

💫Для кращої організації роботи отоларинголога робоче місце оснащено сучасним ЛОР-комбайном, який охоплює великий набір функцій, значно полегшуючи і оптимізуючи роботу лікаря.
💫За допомогою цієї установки можна максимально зручно і без болю проводити практично всі необхідні маніпуляції, такі як: видалення сірчаної пробки, аспірацію носових ходів та пазух носа, розпилення ліків, промивання мигдаликів і т.д.
💫Прийом пацієнтів відбувається як за електронним записом, так і в порядку “живої черги”.
💫Якщо Ви помітили у себе будь-які симптоми захворювання, не відкладайте візит до лікаря-отоларинголога, аби не допустити ускладнень чи повторних захворювань.

На базі поліклінічного відділення КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР проводиться діагностика гінекологічних захворювань за допомогою кольпоскопії

💫Використовується сучасне обладнання, яке забезпечує високу точність результатів.

💫 Кольпоскопія дозволяє виявити захворювання на ранній стадії та своєчасно розпочати лікування, щоб запобігти виникненню ускладнень.

💫Покази до кольпоскопії:

✅ Діагностика осередків патологічних процесів шийки матки. Які можна виявити візуально

✅ Відхилення, які були виявлені під час проведення ПАП-тесту

✅ Виявлення патологічно змінених клітин в мазку

✅ Виявлення на ранніх етапах передракових станів і онкозахворювань

✅ Спадкова схильність до онкології

 

💫 Кольпоскопія дозволить виявити широкий спектр захворювань:
✅ Ендометріоз шийки матки
✅ Ерозія шийки матки
✅ Передракові стани шийки матки
✅ Запальні ураження цервікального каналу
✅ Поліпи та кондиломи
💫Обстеження проводиться безкоштовно.
💫 За наявності скарг не відкладайте візит до гінеколога! Вчасне звернення до лікаря є принципово важливим для ефективного лікування!
📍Чекаємо Вас за адресою:
Поліклінічне відділення № 1
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3, II поверх
🕗 Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:00-16:12
☎️ 0542-787-315

З жовтня 2023 року відновило свою роботу стоматологічне відділення КНП «Клінічна лікарня № 4» СМР за адресою: м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3

💫 У відділенні використовуються сучасні технології та обладнання, що дозволяє здійснювати безболісні та ефективні процедури.
💫 Послуги надають висококваліфіковані фахівці:
👨‍⚕️Лікарі-стоматологи-ортопеди,
👨‍⚕️Лікар-стоматолог-хірург,
👨‍⚕️Лікар-стоматолог.
💫 Команда спеціалістів пропонує високоякісний та індивідуальний стоматологічний догляд за Вашим здоров’ям та посмішкою:
✅ Виготовлення змінних протезів:
⭐️пластиночних протезів;
⭐️бюгельних протезів;
⭐️ремонт пластиночних протезів.
✅Виготовлення незйомних протезів
⭐️коронок;
⭐️мостоподібних протезів;
⭐️суцільнолитих протезів;
⭐️металопластмасових;
⭐️металокерамічних протезів.
✅ Видалення зубів
✅ Лікування зубів з використанням новітніх технологій
💫Якщо Вам потрібна якісна стоматологія, яка вирішить Ваші проблеми із зубами раз і назавжди, то ми завжди раді вітати Вас у нашому відділені.
📍Чекаємо Вас за адресою:
Поліклінічне відділення № 1
м. Суми, вул. Хворостянка, 3 (Праці), II поверх
🕗 Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:00-15:00 (без перерви)
☎️ +38 (066)-957-39-16
☎️ +38 (096)-357-78-95

На базі поліклінічного відділення КНП "Клінічна лікарня № 4" СМР застосовується новітнє обладнання для фототерапії шкіри -

"Апарат ультрафіолетового опромінення дерматологічний UVB-311 Псоролайт 100-4"

💫 Це — сучасна методика лікування шкірних захворювань, що ґрунтується на використанні ультрафіолетового випромінювання.
💫Опромінення надає імунорегуляторну дію, нормалізує баланс запальних і протизапальних факторів в ураженій шкірі.
💫 Гальмується надлишковий поділ клітин.
💫Висипання поступово бліднуть, стають менш щільними, зникає лущення.
💫 Відбувається зменшення кількості клітинних елементів в осередках псоріазу.
💫 УФБ-терапія в комплексі з іншими процедурами успішно допомагає при таких шкірних захворюваннях:
✅Псоріаз,
✅ Екзема,
✅ Вітіліго,
✅ Червоний плоский лишай,
✅ Хронічний свербіж шкіри,
✅ Парапсоріаз,
✅ Себорейний дерматит,
✅ Періоральний дерматит,
✅Фотодерматози.
💫 Процедура проводиться безоплатно.
💫Перед початком лікування пацієнтів консультує лікар-дерматолог Люта Ірина Миколаївна, яка має великий досвід роботи за даним напрямком та підбирає індивідуально лікування кожному пацієнту.
💫 Якщо вас турбують вищеозначені проблеми, скористайтесь консультацією наших лікарів та можливостями наявного лікування.
💫 Життя пацієнтів з псоріазом та іншими шкірними хворобами може бути комфортним.
💫 Ми впевнені, що допоможемо кожному!

📍Чекаємо Вас за адресою:

Поліклінічне відділення № 1
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3
⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:00-16:12
☎️ 0542-787-316

У Хоспісному відділенні КНП «Клінічна лікарня № 4» Сумської міської ради надається комплексна медична допомога, яка включає лікування болю, симптомів та незручностей, психологічну підтримку для пацієнтів та їх родин, а також соціальну та духовну підтримку

💫 Хоспіс (hospice) – це підхід до медичної допомоги, спрямований на полегшення страждань термінально хворих пацієнтів з невиліковними захворюваннями, особливо в кінцевій стадії життя.
💫Команда хоспісу складається з лікарів, медсестер, психологів, соціальних працівників та духовних консультантів, які працюють разом, щоб забезпечити найкращу можливу якість життя пацієнтів у їх останні дні.
💫Хоспіс зосереджується на паліативній (симптоматичній) підтримці пацієнтів та їх близьких, забезпечуючи фізичний комфорт, психологічну підтримку та емоційний зв’язок.
💫Головними принципами хоспісного підходу є повага до гідності пацієнта, врахування їх бажань та цінностей, забезпечення комфорту та підтримки для всієї сім’ї пацієнта.
💫 Хоспісне відділення розгорнуте на 20 ліжок, в якому цілодобово надається кваліфікована паліативна допомога.
💫 Пацієнти забезпечені усіма необхідними асистивними засобами і комфортними умовами для перебування.
💫 Наявні палати для спільного перебування.
💫 Пацієнтам з больовим синдромом індивідуально, в залежності від ступеню вираженості болю, призначається знеболююча терапія.
💫 Надається виїзна паліативна допомога.
💫 До складу бригади входять:
✅ лікар-невропатолог,
✅ лікар-терапевт,
✅ лікар-хірург,
✅ лікар-психотерапевт.
💫 Паліативна допомога надається безкоштовно.
💫 Госпіталізація здійснюється відповідно до критеріїв визначення пацієнтів, що потребують паліативної допомоги у плановому порядку за наявністю електронного направлення від сімейного або лікуючого лікаря.
Хоспісне відділення
м. Суми, вул. Металургів, 38
⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:00-16.00
☎️ +38 (066)-747-86-99
☎️ +38 (098)-107-46-94

Інфекційне відділення є структурним підрозділом КНП «Клінічна лікарня № 4» Сумської міської ради, яке надає спеціалізовану медичну допомогу

💫 Сучасне оснащення, професійні медичні працівники, щире бажання допомогти кожному пацієнту – це те, що дозволяє надавати кваліфіковані послуги, які є основою швидкого та ефективного лікування.
💫 Відділення розгорнуто на 30 ліжок (з них 10 боксованих).
💫 Інфекційне відділення призначене для госпіталізації хворих на різні бактеріальні, вірусні та деякі паразитарні захворювання, а також осіб підозрюваних на ці хвороби.
💫 Лікування в інфекційному відділенні має численні переваги:
✅ спеціалізований медичний персонал,
✅ ефективна діагностика та лікування інфекційних захворювань,
✅ контроль інфекційного процесу,
✅надійна ізоляція хворих з різними інфекційними захворюваннями,
✅ зниження ризику поширення інфекцій,
✅ підтримка пацієнтів та родин у складні моменти,
✅ висока якість медичної допомоги,
✅ забезпечення безпеки пацієнтів та персоналу,
✅ інтегрований багатопрофільний підхід до лікування.
💫 Відділення забезпечує надійну ізоляцію хворих з різними інфекційними захворюваннями.
💫Планова госпіталізація відбувається за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря.
💫 При зверненні у відділення Ви можете розраховувати на високопрофесійну допомогу наших спеціалістів, доброзичливе та привітне ставлення усього медичного персоналу.
Інфекційне відділення
м. Суми, вул. Металургів, 38
⏰Режим роботи:
Цілодобово
☎️ +38 (066)-747-70-19
☎️ +38 (098)-107-50-48
☎️ +8 (0542)-227-163

У Терапевтичному відділенні КНП «Клінічна лікарня №4» СМР здійснюється лікування широкого спектру захворювань, надається допомога в кризових ситуаціях, проводиться необхідне діагностичне обстеження та терапія в стаціонарних умовах

💫 Підрозділ має широку спеціалізацію, а його лікарський персонал володіє значним досвідом та практикою лікування складних станів.
💫 У відділенні застосовуються сучасні методи обстеження та лікування, запроваджені оновлені локальні протоколи надання медичної допомоги у відповідності до міжнародних стандартів та настанов.
💫 У відділенні розгорнуто 50 ліжок: 30 терапевтичного та 20 ендокринологічного профілю.
💫Проводиться лікування пацієнтів з гострою та хронічною терапевтичною патологією:
✅кардіологічного,
✅пульмонологічного,
✅гастро-ентерологічного,
✅гематологічного,
✅ревматологічного профілю.
💫Особливістю відділення є надання висококваліфікованої медичної допомоги ендокринологічним хворим, зокрема, хворим на цукровий діабет 1 та 2 типу:
✅ підбір інсулінотерапії та сучасної медикаментозної цукрознижуючої терапії;
✅ навчання основам дієтотерапії;
✅ навчання методиці введення інсуліну;
✅ принципам повноцінного життя з цукровим діабетом.
💫 Пацієнтам терапевтичного відділення доступні наступні методи обстеження: лабораторні, рентгенологічні, функціональні методи діагностики – ЕКГ, УЗД, ФГДС та ін.
💫 Щоб потрапити до нас необхідне
електронне направлення від сімейного лікаря або ендокринолога, дослідження легень.
📍Чекаємо Вас за адресою:
Терапевтичне відділення
м. Суми, вул. Металургів, 38
⏰Режим роботи:
Прийом пацієнтів з 08:00-16.00
☎️ +38 (066)-747-69-48
☎️ +38 (098)-107-52-43
☎️ +38 (0542)-222-759

У Неврологічному відділенні КНП «Клінічна лікарня № 4» Сумської міської ради працює злагоджений колектив кваліфікованих лікарів-неврологів та медичних сестер, які постійно вдосконалюють свій професійний рівень

💫 Лікарі використовують сучасні підходи в роботі, володіють сучасними методиками лікування.
💫 У відділенні надається спеціалізована стаціонарна медична допомога при захворюваннях центральної, периферичної нервової системи, вегетативних розладах:
✅ Дегенернативно-дистрофічні захворювання хребта (остеохондроз);
✅Наслідки перенесених інфекційних захворювань нервової системи;
✅ Наслідки травм центральної та периферичної нервової системи;
✅Наслідки перенесених гострих порушень мозкового та спінального кровообігу;
✅ Спадкові дегенеративні захворювання;
✅ Демієлінізуючі захворювання нервової системи;
✅ Судомні стани, крім епістатусу;
Екстрапірамідні захворювання;
✅ Міостенія та міастенічні синдроми;
✅ Захворювання периферичної та вегетативної нервової системи з вираженими неврологічними проявами та вираженими больовими синдромами;
✅ Професійні захворювання.
💫Неврологічне відділення розгорнуте на 30 ліжок.
💫 Для кожного пацієнта у відділенні розробляється індивідуальний план лікування.
💫 Пацієнти відділення отримують комплексне фізіотерапевтичне лікування:
✅ електростимуляція,

✅ парафіноозокиритові обгортання,

✅ ампліпульс,
✅ магнітотерапія,
✅ ультразвукова терапія,

✅ лікувальну фізкультуру.
💫Планова госпіталізація відбувається за електронним направленням від сімейного або лікуючого лікаря.
💫Команда професіоналів неврологічного відділення допоможе усунути причини захворювання, прибрати симптоми, що турбують, та зупинити розвиток ускладнень.
📍Чекаємо Вас за адресою:
Неврологічне відділення
м. Суми, вул. Металургів, 38
⏰Режим роботи: Цілодобово
☎️ +38(095)-178-43-76

Відділення променевої діагностики КНП "Клінічна лікарня N4" СМР надає високоякісні медичні послуги з обстеження та діагностики

💫За допомогою сучасного обладнання та експертної команди професіоналів ми здійснюємо точні й надійні обстеження, дозволяючи виявляти хвороби та стан здоров’я пацієнтів.

💫Наша мета – забезпечити швидку та ефективну діагностику, яка стане основою для прийняття правильних медичних рішень.

💫Ми прагнемо забезпечити максимальний комфорт та безпеку наших пацієнтів, створюючи сприятливу атмосферу, базуючись на принципах професіоналізму, турботи та інновацій.

💫Відділення променевої діагностики оснащене необхідним устаткуванням та обладнанням.

💫Cучасні технології сканування та набір багатофункціональних програм дозволяють використовувати апарати УЗД в різноманітних областях досліджень.

💫Рентгенівські знімки здійснюються на цифровому універсальному комплексі HF51-5 та на діагностичній рентгенівській системі CALYPSO F.

💫В скринінгових кабінетах працюють низькодозовані радіографічні системи з цифровою обробкою зображення.

💫Щоб пройти безкоштовно обстеження необхідно мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

💫До складу відділення входить:

✅ два рентгенодіагностичні кабінети;

✅ два кабінети профілактичних (скринінгових) обстежень органів грудної клітини;

✅ кабінети ультразвукової діагностики, розташованих у поліклінічному відділенні №1 та стаціонарі.

📍Чекаємо Вас за адресою:
Поліклінічне відділення № 1:
м. Суми, вул. Хворостянка, 3 (вул. Праці,3).
⏰Режим роботи:
Понеділок-П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +8(0542)-787-315
Стаціонарне відділення, терапевтичний корпус:
м. Суми, вул.Металургів,38.
⏰Режим роботи:
Понеділок- П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +8(0542)-787-315

Медичні працівники реабілітаційного відділення КНП “Клінічна лікарня № 4” Сумської міської ради продовжують надавати комплексну допомогу з реабілітації

💫 Команда реабілітаційного відділення КНП «Клінічна лікарня №4» Сумської міської ради продовжує надавати комплексну допомогу з реабілітації.
💫 У відділенні працюють висококваліфіковані фахівці основне завдання яких – повернути до повноцінного життя пацієнта.
💫 Основний принцип роботи відділення – мультидисциплінарний підхід. Згідно вимог НЦЗУ до складу мультидисциплінаної команди входять лікарі:
👩‍⚕️з фізичної реабілітації,
👩‍⚕️невропатологи,
👩‍⚕️ортопед-травматологи,
👩‍⚕️логопеди,
👩‍⚕️фізичні терапевти,
👩‍⚕️ерготерапевти.
💫 Злагоджена команда фахівців забезпечує індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
💫 Всі процедури та вправи призначаються з урахуванням всіх особливостей організму пацієнта та супутніх захворювань.
💫 До того ж психологічний стан та загальний настрій пацієнтів піддаються значному покращенню завдяки реабілітаційному процесу. Це стимулює самооцінку, підвищує настрій та сприяє зменшенню стресового впливу.
💫 Наші послуги включають сучасні та передові методи реабілітації, освоєні під час вітчизняних та закордонних курсів, тренінгів, стажувань.
💫 Відділення розраховане на 30 ліжок, надає комплексну реабілітаційну допомогу пацієнтам з ураженням нервової системи та опорно-рухового апарату, це:
✅ 6 палат, в яких створені всі умови для комфортного перебування пацієнтів;
✅ процедурний кабінет;
✅ зала фізичної терапії;
✅ кабінет асистивних   технологій;
✅ зала ерготерапії;
✅ кабінет з терапії мови та мовлення;
✅ кабінет для надання психологічної допомоги;
✅ кабінет масажу;
✅ кабінет апаратної фізіотерапії.
💫 Госпіталізація пацієнтів відбувається за електронним направленням від лікуючого лікаря.
💫 Продовжуйте залишатися здоровими та активними!
Команда спеціалістів завжди готова допомогти вам на цьому шляху.
🫶 Ваше здоров’я – наша мета!
📍Чекаємо Вас за адресою:
Стаціонарне відділення: м. Суми, вул.Металургів,38.
⏰Режим роботи:
Цілодобово
Прийом пацієнтів: Понеділок- П’ятниця, з 08:00-16:30
☎️ +38(096)-774-67-80
Реабілітація в амбулаторних умовах надається за адресою:
м. Суми, вул. Хворостянка, 3 (вул.Праці,3), 6 поверх.
⏰Режим роботи:
Понеділок-П’ятниця, з 08:00-16:00
☎️ +8(0542)-787-315

Відділення лабораторної діагностики є структурним підрозділом КНП "Клінічна лікарня № 4" СМР

💫Відділення включає в себе клініко-діагностичний та бактеріологічні підрозділи, здійснює комплексну діагностичну систему дослідження біологічного матеріалу людини, що є основною складовою у постановці правильного діагнозу.
💫Основна задача лабараторії виявити патологічні зміни в організмі, щоб допомогти фахівцям підібрати найбільш відповідний алгоритм лікування.
💫Відділення лабораторної діагностики працює на сучасних автоматичних аналізаторах з використанням ефективних та сертифікованих методів, що забезпечує високу точність і достовірність результатів.
💫Штат повністю укомплектовано кваліфікованими кадрами з відповідною професійною підготовкою та досвідом проведення лабораторних досліджень.
💫Основними цінностями лабораторії є сервіс і професіоналізм.
🔬 Дослідження, які виконуються у відділенні лабораторної діагностики.
🧪 загально-клінічний аналіз крові (за 25 показниками);
🧪клінічний аналіз сечі;
🧪біохімічні аналізи:
• печінкова панель,
• панкреатична панель,
• панель ревматизму,
• ниркова панель,
• ліпідна панель,
• кардіологічна панель,
• електролітична панель та анемія,
• діабетична панель та інше.
🧪імунологічні;
🦠бактеріологічні ;
🦠мікробіологічні ;
🦠цитологічні;
🧪гормональні ;
🧪коагулограма;
🦠діагностика інфекційних захворювань;
🧪ІФА діагностика ;
🧬ПЛР діагностика ;
🧪дослідження на онкомаркери та вітаміни.
💫Лабораторія надає безкоштовні послуги пацієнтам за електронними направленнями лікарів незалежно від місця проживання та реєстрації.
📍Чекаємо Вас за адресою:
м. Суми, вул. Хворостянка (Праці), 3. (3-й поверх).
Для зручності пацієнтів є додатковий пункт забору біологічного матеріалу за адресою: м. Суми, вул. Іллінська, 48.
⏰Режим роботи:
🔬Клініко-діагностичний підрозділ:
Понеділок-П’ятниця
з 08:00 по 16:12
🔬Бактеріологічний підрозділ:
Понеділок-П’ятниця
з 08:00-18:00
Субота
з 08:00-14:00
☎️Телефон для довідок: +8(0542)78-73-27

На базі КНП "Клінічна лікарня № 4" СМР працює відділення медичних оглядів

У відділенні проводяться:

✏️Обов’язкові профілактичні медичні огляди працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, видача особистих медичних книжок.
✏️Медичні огляди кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.
✏️Огляд лікаря психіатра з видачею довідки 100-2/0 «Про проходження попередього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин.
✏️Попередні та періодичні медичні огляди відповідно до Наказу МОЗ України № 246 від 21.05.2007 р.
✏️Попередні та періодичні медичні огляди відповідно до Наказу Міністерства транспорту та зв’язку України № 240 від 29.04.2010 р.
💫Штат повністю укомплектовано кваліфікованими кадрами. Усі медичні працівники мають значний практичний досвід роботи з декретованим населенням.
💫Відділення оснащене у відповідності до нормативних документів необхідним устаткуванням, обладнанням та виробами медичного призначення.
💫Робота відділення спрямована на раннє виявлення хвороб, несумісних з виконанням професійної діяльності працівниками продовольчої торгівлі, харчових підриємств, сфери обслуговування населення, дитячих та підліткових закладів тощо, та запобігання розповсюдження інфекційних хвороб серед населення, а також для своєчасного виявлення ранніх ознак хронічних та професійних захворювань, загальних та виробничо-зумовлених захворювань працівників.
🎗Чекаємо Вас за адресою:
м. Суми, вул. Хворостянка, 3. (2-й поверх)
🕰 Режим роботи:
Понеділок – П’ятниця з 08:00 – 16:00
☎️Телефон для довідок: +38(066)189-79-13

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я "ТИ ЯК?"

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України, Оленою Зеленською, стартувала комунікаційна кампанія.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан. За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я УкраїниВсесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. 
Подбайте про ментальне здоров’я!
Опитування щодо потреб – Надавачі:

http:forms.gle/4hVfDixJk4fXywRb6

опитування щодо потреб ментального здоров’я:

http://forms.gle/1YMHkdEkH8wX3TD66

клінічна лікарня №4 в випусках місцевих новин